Masajın ruhsal etkileri

Masajın ruhsal etkileri

Masaj yaptırma konusunda pek çok birey iyi bir masajın ne kadar huzurlu ve rahat olduğunu bilmektedir. Bizim amacımız, bu konuda insanların neden rahatladığını, bunun nasıl gerçekleştiğini ve medikal masaj yöntemi ile neler oluştuğunu sizlere anlatmak olduğu için, konuyu biraz daha ruhsal açıdan ele alıyoruz bu yazımızda. Masaj esnasında ruhunuzun dinlenmesi, uzak diyarlara gitmeniz ve beklentileri de kendinize has yöntemler ile ön plana çıkarmanız açısından yapılacak bütün seçimleri kullanmak gerekebiliyor. Masaj terapisi kelimesini hiç duydunuz mu? Bu yazımızda biraz da bunun üzerinde duracağız. Hazırsanız başlayalım.
İnsan yaşamında belki de en büyük hastalık tetikleyici durum strestir. Vücudumuz stres konusunda gerçekten çok çalışma yapıyor. Bu yüzden sistemleri en etkin dillerde ortaya çıkarıyoruz. Masaj terapisinde en büyük amaç bedenin rahatlanması ve masaj ile psikolojik olarak dinlenme aşamalarını ön plana çıkarmaktadır. Dolaşımın düzenlenmesinden tutun da, uykudan önce yapılır ise uyku sisteminin yerine gelmesi, bedenin rahatlanması ve kaliteli bir yaşam tarzına sahip olmak hepimizi mutlu eden bir durum olacaktır. Düzenli masaj yaptırmak kaliteli bir hayat tarzına ulaşmak için önemli bir seçenek yaratmış olacaktır. Masaj esnasında kan dolaşımı hızlanmaktadır. Doku ve organlara taşınan kan buna bağlı olarak artmakta ve oksijen de yükselmektedir. Hem rahatsızlıkların iyileşmesinde büyük etki sağlayan bu durum, aynı zamanda vücudun zararlı maddelere olan direncini arttırmakta ve daha az zararlı üretim yapılmaktadır. Lenf dolaşımını düzenleyip bir nevi detoks etkisi oluşturan masaj süreçleri, kişilerin beklentilerine göre bir ilerleme oluşturmaktadır. Cilt altındaki ödemler ve toksik maddeler bu konuda hızlı bir şekilde çözümlenmiş ve ilerlemiş olur. Hormon salınımını arttıran masaj çalışması, kaslardaki gerginliği de belirli şekillerde dengeler ve oldukça azaltmaya başlar. Yorgunluk giderildiği için vücut kendini daha huzur dolu bir ortama dahil etmiş olur. Bu sayede motivasyon da artmış olur ve yardımcı olma konusunda insana pek çok konudan destek olur masaj süreçleri. Tek bir bölgeden başlayarak bütün vücuda yayılan olumlu ilerleme, fizyolojik olarak da büyük bir kalite oluşturur.
Masaj konusunda her şeyi kendine has bir dilde ortaya çıkaran sitemiz, sizlere daha güvenli ve huzurlu çözümler üretmeye devam ediyor. Aklınıza takılan bütün sorular için bizlere ulaşabilir ve sağlıklı bir masaj çözümlerine ulaşabilirsiniz.

 

Yazan: Muharrem İmam

Leave a Comment

Phone: 0545 956 4515
Fax:
Türkiye
İstanbul