Masajin ruhsal etkileri

Masajin ruhsal etkileri

Masaj yaptirma konusunda pek çok birey iyi bir masajin ne kadar huzurlu ve rahat oldugunu bilmektedir. Bizim amacimiz, bu konuda insanlarin neden rahatladigini, bunun nasil gerçeklestigini ve medikal masaj yöntemi ile neler olustugunu sizlere anlatmak oldugu için, konuyu biraz daha ruhsal açidan ele aliyoruz bu yazimizda. Masaj esnasinda ruhunuzun dinlenmesi, uzak diyarlara gitmeniz ve beklentileri de kendinize has yöntemler ile ön plana çikarmaniz açisindan yapilacak bütün seçimleri kullanmak gerekebiliyor. Masaj terapisi kelimesini hiç duydunuz mu? Bu yazimizda biraz da bunun üzerinde duracagiz. Hazirsaniz baslayalim.
Insan yasaminda belki de en büyük hastalik tetikleyici durum strestir. Vücudumuz stres konusunda gerçekten çok çalisma yapiyor. Bu yüzden sistemleri en etkin dillerde ortaya çikariyoruz. Masaj terapisinde en büyük amaç bedenin rahatlanmasi ve masaj ile psikolojik olarak dinlenme asamalarini ön plana çikarmaktadir. Dolasimin düzenlenmesinden tutun da, uykudan önce yapilir ise uyku sisteminin yerine gelmesi, bedenin rahatlanmasi ve kaliteli bir yasam tarzina sahip olmak hepimizi mutlu eden bir durum olacaktir. Düzenli masaj yaptirmak kaliteli bir hayat tarzina ulasmak için önemli bir seçenek yaratmis olacaktir. Masaj esnasinda kan dolasimi hizlanmaktadir. Doku ve organlara tasinan kan buna bagli olarak artmakta ve oksijen de yükselmektedir. Hem rahatsizliklarin iyilesmesinde büyük etki saglayan bu durum, ayni zamanda vücudun zararli maddelere olan direncini arttirmakta ve daha az zararli üretim yapilmaktadir. Lenf dolasimini düzenleyip bir nevi detoks etkisi olusturan masaj süreçleri, kisilerin beklentilerine göre bir ilerleme olusturmaktadir. Cilt altindaki ödemler ve toksik maddeler bu konuda hizli bir sekilde çözümlenmis ve ilerlemis olur. Hormon salinimini arttiran masaj çalismasi, kaslardaki gerginligi de belirli sekillerde dengeler ve oldukça azaltmaya baslar. Yorgunluk giderildigi için vücut kendini daha huzur dolu bir ortama dahil etmis olur. Bu sayede motivasyon da artmis olur ve yardimci olma konusunda insana pek çok konudan destek olur masaj süreçleri. Tek bir bölgeden baslayarak bütün vücuda yayilan olumlu ilerleme, fizyolojik olarak da büyük bir kalite olusturur.
Masaj konusunda her seyi kendine has bir dilde ortaya çikaran sitemiz, sizlere daha güvenli ve huzurlu çözümler üretmeye devam ediyor. Akliniza takilan bütün sorular için bizlere ulasabilir ve saglikli bir masaj çözümlerine ulasabilirsiniz.

 

Yazan: Muharrem Imam

Leave a Comment